16 февраля 2023, 10:03

Татар халкының бөек улы, герой шагыйрь Муса Җәлилнең туган көнендә Иске Кулаткы 1 нче номерлы урта мәктәбендә "Синең батырлыгың гасырларда сакланыр" дип исемләнгән әдәби-музыкаль чара узды. Башлангыч сыйныфлар укучылары шагыйрьнең ялкынлы шигырьләрен сөйләделәр, аның тормыш юлы һәм иҗаты белән таныштырдылар. М.Җәлилнең шигьри җыентыклары, аның турындагы истәлекләр белән баетылган күргәзмә дә укучыларның игътибарын җәлеп итте. Бәйрәм чарасы патриотик рухта үтте.

13 февраля 2023, 09:57

В рамках недели проводятся и экскурсии в школьном литературном музее имени Мусы Джалиля. Члены кружка " Музейное дело" ознакомили с экпозициями "Поэт признанный, любимый", "Героическая борьба в подполье", История Старокулаткинской средней школы 1", "Герои различных войн" и др. 5-7кл., 10 класс. В течение недели музей посетят все обучающиеся школы и гости.